BT Content Slider

T3 noční Vrdy 2016: trofej pro vítěze zůstala doma

Podruhé se na nohejbalovém hřišti Slavoje Vrdy sešly sestavy aby se pod rozžehnutými halogenovými lampami utkaly a zjistily kdo z nich má nejlepší skill.

Loni byl tradiční posvícenský turnaj přesunut do nočních hodin a tak se tento turnaj může chlubit tím, že je 17. v pořadí a zároveň jde o 2. noční turnaj. Od loňska se systém turnaje nezměnil. Jedno hřiště, spousta halogenových lamp a skvělé počasí. Letos to znamenalo teploty mezi 17 a 23 °C, mírný větřík a měsíc v úplňku.

Sešlo se osm sestav a jejich herní kvalitu podtrhla účast řady ligáčů (a to jak z druhé ligy, BDL, první ženské ligy a tak i extraligy). Systém turnaje tak byl logicky nastaven do dvou základních skupin po čtyřech a následně osmičlenné play-off. Hrálo se na dva vítězné sety, třetí zkáceny a ctili se pravidla pardubického okresu - i.e. tři dopady a ignorování pravidla o změně povrchu.

Ve čtvrtfinále si dobře vedla Čáslav, která ve třech setech vyřadila Áčko Vrdů. Zajímavý byl taktéže souboj Církvice a Vrdů C, kde se sice ve dvou setech, ale nejtěsnějším možným rozdílem do semifinále protlačili domácí. Příchuť pravého derby tomuto zápasu propůjčil církvický Adam Brož, který v soutěži startuje právě za Vrdy.
V semifinále Čáslav opět hrála na tři sety s týmem Vrdů. Tentokráte Béčkem a neúspěšně. V druhém semifinále se rozhodlo na devítkách ve třetím setu a štastnějším byl loňský obhájce a tedy sqadra vedená Lukášem Flaksem.
V souboji o třetí místo tak Čáslav potřetí narazila opět na Vrdy a zase se hrálo na tři sety a rozhodl poslední možný míč a šťastnější byla Čáslav. Finále rozhodl skvělý blok Michala Ríčana (skvělé pole a nahrávka Marka Líbala je samozřejmost a tak ani nezmiňuji) a také se zraněním laborující Lukáš Flaks, kterému scházela jeho obvyklá jistota v poli tak i na útoku.

Turnaj proběhl naprosto bez problémů a tak kolem čtvrté hodiny ranní bylo dokonáno a nyní jen zbývá se těšit na příští ročník.

Výsledkové listiny níže.

Foto a Video z play-off a základních skupin.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1