BT Content Slider

3.kolo KP: TJ Slavoj Český Brod B vs TJ Slavoj Vrdy

Krajský přebor pokračoval tento víkend třetím kolem. Poprvé si zahrály i Vrdy. Výhra 3:6 nad Brodem je vynikající start do sezóny.

Asi bych měl začít poněkud obšírněji.

Co se změnilo přes zimu ve Vrdech - po úspěšné sezóně a druhém místě v KP kádr do svých řad zpátky přivítal svoje hráče Kyliho a Pikyho. Odešel Marw. Před začátkem sezóny se nepodařilo prodloužit hostování pro Adama, který se tak vrátil do Čakovic a ke všemu se ještě zranil Rady. Jádro týmu zůstalo stejné, stejně tak zázemí.

Soutěz: loni se hrál pouze krajský přebor, a to ve dvou skupinách. Letos se podařilo začlenit řadů nováčků a sestupující Šacung B a tak se soutěž rozdělila na krajský přebor a soutěž, každá po sedmi účastnících. Přebor byl bohužel ochuzen o Šacung C, který ohlásil odstoupení ze soutěže 3 dny před jejím zahájením. Vrdy s ním měly hrát ve druhém kole a navíc první kolo měly volno. Takže soutěž pro ně začala až v kole třetím a první domácí utkání až o jedno další kolo později.

A konečně k zápasu ... i když ne tak rychle. Je důležité probrat letošní jarní počasí ... tento rok je neobvykle chladno a deštivo. Posledních 14 dní se teplota pohybuje v noci těsně nad bodem mrazu a přes den tak do 10 stupňů, časté přeháňky a občas dokonce sněhové. Posledních pár dnů slušně pršelo. V danou sobotu byla teplota snesitelná, ale hřiště v nově zbudovaném českobrodském areálu si evidentně s trvalým deštěm nerozumí. Sem tam louže, ale povrch se děsivě vlnil při pouhé chůzi. Na tom se hrát nedalo. Vzhledem k tomu, že halu zabavily místní ligové ženy, tak se urputně začalo shánět hřiště. Naštěstí situaci zachránil Kyli, když nabídnul k použití čelákovickou BIOSku.

Samotné utkání začalo lépe pro Vrdy. V první dvojici si asi překvapivě posledním možným míčem přisvojili bod proti Bálkově sestavě. I druhá dvojice si počínala obdobně a ještě suverénněji. Trojky ale nabídly zcela odlišnou podívanou. Spousta nepřesností nevynucených chyb a tak Český Brod rychle srovnal. Navíc si Kyli natáhnul v koncovce čtvrtého zápasu natáhnul sval. Třetí dvojka opět mnoho pěkného nepředvedla, ale bod na stranu Vrdů potěšil. V singlu dokázal Němec promrhat vedení 7:9 ve třetím setu a tak bylo opět srovnáno. Do následující trojky nastoupil zraněný Kyli, protože nebylo za koho střídat. Brod toho nebyl ale schopen využít a naopak začal sebedestrukci. Trojky zcela projel a v předposlední dvojce se oba sety ukončily na devítkách, ale v tom posledním promrhal Brod vedeni 9:7.

TJ Slavoj Český Brod B vs TJ Slavoj Vrdy - 3:6

Zápis níže.

Foto a Záznam.

gallery1 gallery1