BT Content Slider

Finále Pce I & II.tř: Kučerka vs Ostřešany

KU a KU a KUČERKA má DOUBLE!!!

4:1 a 4:2, titul II. třídy pro Kučerku B a titul I.třídy pro Kučerku A.

Béčko si letos počínalo suverénně a tak není divu, že se tedy finále hrálo na Kučerce. Soupeřem Ostřešany, které se prokousaly přes Benešovice. Daleko méně pravděpodobné to bylo u Áčka. To si počínalo také velmi dobře, ale stačilo to až na třetí místo základní části. Áčko Ostřešan bylo ovšem až páté přesto se tyto týmy dostaly v semifinále přes Mnětice, resp. Dynamo, které byly lépe umístěné. A tak se i finále první třídy konalo tedy na Kučerce.

Béčko od 10hod; áčko od 15hod. Velká událost, oslava nohejbalu. V průběhu dne početná divácká účast a krásné počasí.

Béčko bylo papírovým favoritem, to začalo potvrzovat hned v úvodu. Důležité byla zejména vítězství druhé trojky - Fousovi formace, která přetlačila Jilase. Náskok se prohluboval i ve dvojkách. Za záchranou brzdu zatáhl až Jilas, ale hned následující dvojka Jelen, Fous bez problémů zakončila. 4:1 ... celkem s přehledem a jistotou.

Áčko bylo v poněkud obtížnější situaci. Papírový favorit asi nebyl úplně jistý. Pro domácí hovoří šíře kádru a jeho větší vyrovnanost. Chyběl ale Venca a Lukáš. Na druhé straně herní kvalita je určitě také, ale především Pavel Kop. Rozdílový hráč, který je výkonnostně úplně někde jinde. Naštěstí nohejbal je týmový sport ... Kučerka ale prostě musela urvat všechny utkání kde Pavel nehrál a zkusit ho případně někde překvapit.

Dan+Dan+David začali proti Dávově sestavě úspěšně, ve dvou setech, byť v obou se končilo na devítkách. Druhá trojka zcela pod taktovkou Kopa, který Vojtíka vůbec k ničemu nepustil. Dál se jelo podle plánu. První dvojku nasadili Ostřešany "odpisovou" a tedy 2:1 pro domácí. Druhá dvojka Ostřešan - Dáva, Kůča a střídající Piky ... měla rozhodnout utkání. Promarnila náskok v prvním setu ... druhý získala, ve třetím vedla 5:2, přesto to nedokázala přetavit v zápasový bod. Kučerka vede 3:1. V následující dvojce Kopík sice ztratil první set, ale dál už si to pohlídal a snížil na 3:2. V posledním zápasu dne si domácí elitní sestava počínala velmi dobře. Hostům vázla nahrávka a pole a nebyli schopní podporovat kopíka. Ztráta prvního setu. Ve druhém setu to začal brát Kop vážně a začal hrát na plno namísto obvyklých cca 25%, přesto i přes střídání nahrávka stále vázla a domácí se dostali na vlnu euforie, kterou už nebylo možné zastavit .... výhra ... double. První titul pro Kučerku.