BT Content Slider

Výsledkový servis 2022: 12.týden

Seznam článků

O titul přeborníka si to rozdají Zaječov a Vrdy!

Nadstavbovou část středočeského krajského přeboru (KP) družstev mužů měla na programu utkání semifinále.

V něm se utkala družstva umístěná na 1. a 2. místě po základní části, která měla zajištěný přímý postup do semifinále. Soupeřem jim byla družstva, která si vybojovala minulý týden postup ze čtvrtfinále.

Vítěz základní části Zaječov přivítal doma béčko Čelákovic. Hned v úvodním zápase prvních dvojic se v obou setech rozhodovalo na devítkách a štěstí se přiklonilo na domácí stranu. Dramatické byly i následující dva zápasy druhých dvojic a prvních trojic, kdy v obou případech rozhodovala zkrácená třetí sada a opět bral body domácí tým. Stav 3:0 hosty zlomil a ve zbylých dvou zápasech již nedokázaly rozjetému Zaječovu výrazněji vzdorovat. Zaječov si po loňském 3.místě zaslouženě vybojoval účast ve finále a poražené Čelákovice čeká souboj o bronz.

Druhé semifinále mezi Vrdy a Nymburkem přineslo bitvu jako řemen. Nymburští v základní části dvakrát na svého soupeře nestačili, ale úvod semifinále jim vyšel na jedničku. Hned první zápas dvojic se rozhodoval ve zkrácené sadě a úspěšně jej zvládli hosté. Druhý bod Nymburk vybojoval hned v následujícím zápase druhých dvojic. Pak, ale zaveleli domácí k velkému obratu. Zápasy prvních i druhých trojic musela rozhodovat zkrácená třetí sada a pevnější nervy udrželi vrdovští. Bylo srovnáno 2:2. Následující dvousetový zápas jednotlivců zvládl opět domácí Němec, který byl celkem o tři míče lepší než na straně hostů Očenášek, 3:2.
Následující zápasy křížových trojic se rozhodovaly opět ve třetích sadách a body se dělily na každou stranu, 4:2 a 4:3. Nymburk vcelku jasně vyhrál první křížovou dvojici a za stavu 4:4 musel o konečném vítězi rozhodovat až úplně poslední zápas křížových dvojic. Vrdy oba sety vyhrály poměrem 10:8, a po konečném hvizdu rozhodčího mohla propuknout v táboře domácích hráčů obrovská radost z postupu do finále.

Výsledky semifinále:
NK Zaječov – TJ Spartak Čelákovice B
5:
0
(sety 10:2)
TJ Slavoj Vrdy – TJ Lokomotiva Nymburk >>>
5:
4
(12:10)

Další program, sobota 17.9.2022:

Finále: Zaječov – Vrdy (od 10.00 hod.).
O 3.místo: Nymburk – Čelákovice B (od 09.30 hod.).