BT Content Slider

Extraliga SF#2: TJ Spartak Čelákovice vs MNK Modřice

4:5, rozhodl poslední možný míč.

Podzimní teploty kolem 10 stupňů a dřívější start utkání ve 13hod. Nakonec se ukázalo i sluníčko a pokud by nebyla většina areálu ve stínu tak by bylo i příjemné počasí. Spartak se těsně prokousal do semifinále přes Vsetín, když otočil senzačně sérii. Nyní ho čekal stejný úkol. V prvním utkání semifinále podlehl na palubovce soupeře 5:3, ale byl to překvapivě vyrovnaný souboj. Jak už se Spartaku osvědčilo, tak se sešli v hojném počtu a v zápisu obsadili všech 12 pozic. Téměř šokující byla přítomnost Janka Kilíka, mistra světa, který se ovšem na soutěžních kurtech minimálně 2 roky neukázal.

Důstojná divácká kulisa, která hnala domácí kupředu.

Utkání začalo poněkud vlažně, kde domácí ztratili úvodní dvojky bez zisku setu. Byť se bojovalo. V první trojce si Dan Matura vyšlápl na Pavla Kopa a skolil ho ve dvou setech. Pospíšilovo komando kontrovalo. 1:3. Následoval singl, kde Kolenský připustil diskuzi pouze v prvním setu, ve druhém dominoval. Poté souboj trojic, ve kterém opět Dan Matura ve dvou setech dokázal urvat bod. Pro rekapitulaci tedy ... Dan Matura, dorostenec, získal v semifinálovém utkání 100% bodů, bez ztráty setu a porazil Pavla Kopa a Jakuba Pospíšila ... Vyrovnáno. A k nadšení domácích se v následující trojici nedařilo Pavlu Kopovi a naopak Spíla zavíral co mohl. Spartak jde do vedení 4:3!
Rozjetý Spartak ale zarazil v následující dvojce Rosenberk s Pospíšilem. 4:4. 
Poslední dvojka. Do ní suprově vstoupil Kop s Hanusem, kde přejeli soupeře 3:10. Ve druhém setu se ale karta obrátila a Kilík s Holasem vyhráli 10:6. Jde se do posledního setu. Bod za bod, jak to má být. Na devítkách si Kopík jde pro příjem, nechytatelný bomba na zadní lajnu, tam je ale Holas a tech chytá, luxusní příjem k síti. Tam ale Janko má příliš možností, rozhodne se nakonec nesmečovat ale nahrát. Bohužel nepřesně. Modřice jdou do semifinále, Čelákovice končí čtvrté.

Dramatické utkání až do konce. Modřice zjistily kde mají slabiny a můžou se připravit na Superfinále, kde budou soupeřem Čakovicím.

TJ Spartak Čelákovice vs MNK Modřice 4:5, stav série 0:2

Zápis níže.

Foto a Záznam později. Komentovaný stream.

gallery1