BT Content Slider

Finále#2 I.ligy: TJ Sokol Holice vs TJ Slavoj Český Brod

15.dubna 2017 odehrály Holice první utkání v lize, tehdy druhé. Dnešním vítěstvím 5:2 ve finále první ligy se posunuly do Extraligy.

Začátek sezóny nebyl pro Holice zrovna šťastný. Marodka plná, na zápasy se jezdilo se štěstím v šesti a nálada v týmu na bodu mrazu. V polovině sezóny to vypadalo spíše na play-out. Čtyři kola před koncem základní části se postupně začali z marodky vracet dva smečaři - Červa a Kop a navíc se do sestavy vrátil po pauze Kůča. Tým se nejen že vyhnul play-out ale v následném play-off začal kosit soupeře jednoho po druhém. Nejdříve to odnesly ve čtvrfinále Čakovice B a v semifinále i vítěz základní části Zruč-Senec. Pak už zbýval ve finále jen Český Brod. V prvním finálovém utkání doma svoji roli Brod nezvládl a prohrál 0:5, byť koncovky dvojek byly velmi těsné.

V dnešním utkání Brod opět těsné koncovky zvládl a dostal se do vedení 0:2, následně se mu ale začala hra hroutit. Nezvládnuté trojky, srovnání na dva, dva. Mrak proti Vedralovi zvýšil na 3:2 v singlu. Kop v další trojce opět rozebral obranu hostí a opět zvýšil vedeni. Zavřela hned Mrakova trojka. Brod sice dostal zápas do třetího setu, ale v něm už neuhrál ani bod. Holice vyhrávají I.ligu a postupují přímo do Extraligy 2020. Brod si zahraje baráž proti SKN Žatec.

Zápis níže.

Foto a Záznam.

gallery1 gallery1