BT Content Slider

Semifinále #2 Extraligy: TJ Spartak Čelákovice vs TJ AVIA Čakovice

Letošní extraliga je vyrovnaná jak nikdy za poslední dekádu. Probíhající semifinálové série jsou toho důkazem. Modřice i Čelákovice dokázaly odvety vyhrát v těsných zápasech. Spartak porazil Avii 5:2.

Čelákovice v prvním zápase semifinále poprvé v sezóně prohrály. Čakovicím se povedl vstup do utkání a získaly vedení 3:0, následně Čelákovice sérií čtyř bodů v řadě obrátily, ale utkání do konce dotáhnout nedokázaly. Nedokázaly vyhrát ani jednu dvojku. V domácí odvetě je čekal nelehký úkol; vyhrát.

V den odvety se celky sešly v plné síle, domácí oslabeni o trenéra, který si v prvním utkání vykoledoval červenou kartu. Koučování se ujal Luboš Choura, který jinak vede Béčko Spartaku. Hrálo se venku, přestože počasí bylo v pravdě říjnové. Zataženo, větrno, teploty kolem 10-15 stupňů. V průběhu první dvojky přišla přeháňka, která utkání přerušila na cca 15minut. Hřiště ji ustálo, dohrálo se venku bez větších problémů. Na chvilku dokonce vykouklo sluníčko.

Přerušená první dvojka se dostala do třetího setu, ale Čakovice do něho měly lepší vstup a náskok už si pohlídaly. Následující čtyři zápasy se taktéž dostaly do třetího setu a všech se rozhodovaly na devítkách. Tak vyrovnané to bylo utkání. Spartak dokázal urvat tři z těchto bodů. V odvetných trojkách došlo ke zlomu. První trojka ve prospěch domácích poprvé ve dvou setech, což bylo očekávané, ale povedlo se získat i následující a tím tedy došlo k prodloužení série. Odveta za týden v Čakovicích.

TJ Spartak Čelákovice vs TJ AVIA Čakovice - 5:2.

Zápis níže.

Foto a Záznam a Sestřih.

gallery1 gallery1