BT Content Slider

1.kolo extraligy: Čeláko vs Čako

2:6 je konečný účet, který vystavily Čakovice domácím Čelákovicím.

Čakovice jedou. Loni účast v superfinále. Na jaře v jednorázovkách vůbec nejúspěšnější tým s titulem z deblů (+ 2. v singlu, 4. ve trojkách i dvojkách). V sobotu 16.4.2016 vyrazily zahájit extraligu ve stejném duchu do Čelákovic. Nástup se jim nejprve snažilo znepříjemnit počasí. Během rozkopávání začalo pršet a tak bylo utkání ihned po zahájení přerušeno. Déšť byl sice vcelku vydatný, ale byla to pouze přeháňka. Přikrytí kurtu plachtami a  navíc Čelákovice přes zimu zcela vyměnily povrch kurtu a bylo to znát.  Po odstranění plachet a vysušení louží pomocí molitanů. Následně přehodit suchou antukou a utknání mohlo po 50 minutách konečně pokračovat na perfekně upravaném hřišti.

Čakovice ve dvojkách potvrdily svůj mistrovský titul a obě získaly. Ve trojkách se pojevila absence stále distancovaného Spilky a náskok se zvýšil už na 0:4. Spartak v nepárové části zabral a nejprve dvojice Souček, Holas posledním možným míčem urvala vložku a následně Kolenský potvrdil svoje kvality v singlu. Následné trojice ovšem šly na vrub Čakovic a výsledekem byl stav 2:6.

Průběh utkání byl vyrovnanější než by se mohlo z výsledku zdát - z osmi odehraných zápasů jich bylo šest třísetových a pět setů končilo na devítkách. Přesto vítězství Čakovic zcela zasloužené.

 

Zápis níže.

Foto a Video a RozhovorSestřih.

gallery1 gallery1