BT Content Slider

Baráž#2 Extraligy: TJ Sokol Holice vs NK Vsetín

Holice postupují do Extraligy!!!

Když po Covidovém ročníku Pohárů Holice nepostavily mužstvo do extraligy a v podstatě se rozpadly tak asi vůbec nikdo nečekal, že se vrátí do nejvyšší soutěže během pouho pouhých dvou let. Tehdy to byl kádr složený kolem Kopíka, Mraka, Červy, Dávy Konečného. Tahle generace se rozutekla do všech možných směrů, Holice dostaly flastr a sestup o 2 soutěže. V II.lize začala v podstatě nové mužstvo založené na mládeži Holic a Pekla. A to tak, že v podstatě kompletně. Sem tam na hřišti vypomohl Mára Líbal a občas Hoffič. Mára Líbal ovšem na trenérském postu nezastupitelný a výrazný lodivod. Tato sestava proletěla II.ligou bez větších zaváhání, ale přesto letošní počínání v I.lize bylo překvapením. Jediným přemožitelem bylo opakovaně mužstvo Prostějova. Ale to opakovaně a včetně finálové série. Holice se tedy dostaly do Baráže Extraligy. Proti Vsetínu.

Baráž je v podstatě vždy jasná záležitost a vítězí uchazeč, který přijde z Extraligy, ale míč je kulatý a ve sportu nikdy nic není jasné. Kromě tohoto tedy, uchazeč z I.ligy ještě nikdy nezvítězil v této či minulé dekádě. Vsetín na podzim přivedl do týmu posilu ze Slovenska - Silvena Gáluse a do sestavy se taky dostala legenda Míša Plachý. V prvním utkání ve Vsetíně však domácím chyběli tři hráči základu a tak překvapivě padli 2:5. Body uhrál jen Silven Gálus ve trojkách. Na odvetu už byl Vsetín komplet aspoň co se týče herního potenciálu. Chyběl trenér. Tento post neoficiálně zastal Honza Chalupa, který letos hájí barvy Startu Praha. Poněkud zajímavá situace.

Utkání se hrálo venku, babí léto letos stále v plném proudu a tak bylo pěkně, byť poněkud větrno. Početná divácká kulisa, která vytvořila bouřlivou atmosféru.

Bylo to drama až do konce, ale v zásadě jednoduché. Vsetín vyhrál všechny trojky, domácí zbytek. 2:0,2:2,3:2,3:4 a nakonec 5:4.

Mladíci z Holic ... průměrný věk 18.5 roku ... postupují do Extraligy. Přes baráž, kterou nikdy (vyjma Čelákovice vs Janovice) tým z I.ligy nevyhrál. 2 roky od zformování mužstva.

Gratulace.

Baráž Extraligy: TJ Sokol Holice vs NK Vsetín - 5:4, stav série 2:0

Foto později a Záznam.