BT Content Slider

Výsledkový servis 2023: 13.týden

Seznam článků

O titul přeborníka kraje si to rozdají Mokrovraty a Čelákovice.

Ve středočeském krajském přeboru došlo na semifinálové (SF) boje ve vyřazovací části play-off.

Vítěz základní části Vrdy přivítaly na svém hřišti vítěze předkola ČF, a to B tým Čelákovic. Hosté přijeli k utkání v nabité sestavě s třemi ligovými juniory a Barešem, kteří odpoledne zasáhli do extraligové bitvy s pražským Startem. Hned úvodní duel prvních dvojic dospěl do třetí rozhodující sady, ze které vyšli vítězně hosté. Druhý bod čelákovickým zajistila následně sestava zkušeného Bareše s Hejtíkem, kteří byli nad síly domácí druhé dvojice Žaloudek – Kyliánek. Ani dobrý výkon první domácí trojice nestačil k zisku bodu, když opět rozhodla třetí zkrácená sada ve prospěch Čelákovic. Rozjetí hostující hráči byli k nezastavení a po hladkém vítězství v zápase druhých dvojic byl stav již 0:4.
Vrdy byly pod tlakem, jelikož si již nemohly dovolit prohrát žádný zápas.
Naději vykřesal v zápase singlu zkušený Němec, který povolil hostujícímu Maturovi získat pouhých pět míčů a snížil na 1:4. Následující první křížové trojice byly nejhezčím a nejdramatičtějším zápasem dne, když o vítězi musel rozhodnout až úplně poslední možný míč zkrácené sady, a i zde ho vybojovali čelákovičtí a tím stvrdili postup do finále KP. Poražené Vrdy tak čeká utkání o konečný bronz.

Ve druhém semifinále hostil Zaječov Mokrovraty a byl před utkáním v domácím prostředí mírným favoritem. Utkání bylo od jeho začátku velice vyrovnané, když jak v zápasech dvojic, tak i trojic se body dělily a stav byl vyrovnaný 2:2. Domácím výborně vyšli oba následující zápasy singlu a prvních křížových trojic a k postupu do finále je dělil pouhý zisk jednoho bodu. Mokrovraty ovšem byly proti a povedl se jim dokonalý obrat, když se na něm podíleli všichni jeho hráči a bez obtíží brali body ze všech zbylých třech zápasů. Zajímavostí utkání byl fakt, že ani jednou se nemusela hrát zkrácená třetí sada a o vítězství se rozhodlo po dvou setech. Nejlepším hráčem utkání byl domácí Fryš, který byl na hřišti u všech bodů svého týmu.

Výsledky SF:

TJ Slavoj Vrdy – TJ Spartak Čelákovice B >>> 1:5 sety 5:10 míče 113:121

Sestava Vrdy: Brož, Němec, Žaloudek, Kyliánek, Havránek, Schreiber a Hurda.
Sestava Čelákovice B: Hejtík, Bareš, Löffelmann, Seidl, Čuřík, Matura, Štěpánek a Šeda.

Nohejbalový klub Zaječov – NK Mokrovraty 4:5 sety 8:10 míče 149:142

Sestava Zaječov: Fryš, Vaníček, Kebrdle, Ungr, Zavadil, Krajdl a Hnizdil.
Sestava Mokrovraty: Kyrián, Nápravník, Stupka, Novák, Drábek, A. Mochán a Pejla.

Program finále a utkání o 3.místo vyřazovací části play-off, sobota 16.9.2023:

Finále: Mokrovraty – Čelákovice B (od 14.00 hod.).
O 3.místo: Vrdy – Zaječov (od 09.00 hod.).