BT Content Slider

Výsledkový servis 2023: 1 & 2.týden

Seznam článků

Nohejbalové soutěže zahájeny.

Již minulý víkend odstartoval další ročník nohejbalového středočeského přeboru družstev mužů. Soutěž letos proběhne v obsazení pěti týmů, kde nejdříve se uskuteční základní část, a to dvoukolovým systémem. Zde se družstva utkají každé s každým, doma a venku. Základní část (10 kol) a její pořadí určí nasazení týmů do nadstavbové části play-off. První tři družstva si zajistí přímý postup do semifinále a družstva na 4.resp. 5.místě svedou souboj o doplnění semifinálové čtyřky. Titul obhajuje tým Zaječova.

V prvním kole rezerva Čelákovic v domácím prostředí uštědřila Mokrovratům hned na úvod neoblíbeného „kanára“. Vyrovnanějším utkáním byl duel, kde Vrdy hostily tým Šacung/Zvánovice. Vrdy sice bez ztráty setu zvládly první tři zápasy, ale hostům se podařilo po následujících zápasech druhých trojic a nepárové třetí dvojici dostat se soupeři na dostřel 3:2. Domácí ovšem nepřipustili žádný obrat a zaslouženě zvítězili, když do konce utkání ztratili pouze jeden set.

Výsledky 1.kola:
Čelákovice B – Mokrovraty
6:
0
(sety 12:1)
Vrdy – Šacung/Zvánovice >>>
6:
2
(13:5)
Zaječov – volno

Skvělý start Vrdů a rezervy Čelákovic.

Ve druhém kole došlo na duel loňských finalistů, kdy Zaječov hostil Vrdy. Hosté ztratili v prvních třech zápasech pouze jeden set v duelu druhých dvojic a šli do rychlého vedení 3:0. Zaječov následně zabral a první bodový zápis zaznamenal v zápase druhých trojic a druhý přidal po třísetové bitvě vložených dvojic. Za stavu 2:3 došlo na další dva zápasy, které rozhodovala třetí zkrácená sada a vždy byli úspěšnější vrdovští. Za stavu 2:5 vyhrála domácí druhá trojice i svůj druhý zápas a snížila na 3:5. Celkové vítězství následně zajistila Vrdům jejích stoprocentně úspěšná první dvojice. V dalším utkání hostil Šacung/Zvánovice soupeře z Čelákovic. Hosté s početní ekipou hlavně mladých hráčů, kteří již startují v extralize byli jasným favoritem, a to potvrzovali od samého začátku utkání. Šacung ovšem nedal soupeři nic zadarmo, a i když prohrával před nepárovou části 0:4, hned dva zápasy musela rozhodovat až třetí zkrácená sada. V následujícím duelu třetích dvojic získali domácí hráči posledním možným míčem zkrácené sady svou jedinou výhru. V dalším průběhu již dominoval tým hostů, který zaznamenal po sobě druhé vysoké vítězství v soutěži. Nejvyrovnanějším utkáním byla předehrávka 5.kola, kde Mokrovraty přivítaly na svém hřišti soupeře z Vrdů. Jako na houpačce se střídaly ve vedení oba týmy. V sestavě domácích exceloval exligový Stupka, který zaznamenal hned čtyři výhry z pěti zápasů, do kterých nastoupil. Domácí se ujali vedení 1:0, aby následně prohrávali 1:2 a pak navíc 2:4. Ovšem hostům se nevedlo v křížových trojicích a obě ztratili ve zkrácené třetí sadě. Stav byl 4:4 a domácí obrat pokračoval i v následném zápase křížových dvojic. Mokrovraty měly již jistou minimálně remízy, ale určitě chtěly dokonat obrat ziskem obou bodů. Dramatická koncovka a poslední možný míč třetí rozhodující sady rozhodl o konečné spravedlivé dělbě bodů.

Výsledky 2.kola:
Šacung/Zvánovice – Čelákovice B
1:
6
(sety 4:13)
Zaječov – Vrdy >>>
3:
6
(8:13)
Mokrovraty – volno.
Předehrávka 5.kola:
Mokrovraty – Vrdy >>>
5:
5
(14:12)
1.^ITJ Slavoj Vrdy 3 2 1 0 5
12:
5
2.^ITJ Spartak Čelákovice B 2 2 0 0 4
12:
1
3.^INohejbalový klub Mokrovraty 2 0 1 1 1
5:
11
4.^INohejbalový klub Zaječov 1 0 0 1 0
3:
6
5.^ISK Šacung Benešov/Zvánovice 2 0 0 2 0
3:
12

Program 3.kola, sobota 29.4.2023:

Čelákovice B – Zaječov (od 09.30 hod.)
Mokrovraty - Šacung/Zvánovice (od 14.00 hod.),
Vrdy – volno.